0555 168 2 168

murat@starspordans.com

Adana Çocuk Jimnastik

     Beden yapınızı kuvvetlendirmek ve sağlığınızı korumak için siz de Jimnastik ile tanışın…

     Jimnastik yaparak daha düzgün ve güçlü bir vücuda sahip olacak, direncinizi artırarak her türlü dansı yapabilir hale gelecek, sağlığınızı koruyacak ve sosyal bir ortamda kendinize yer bulacaksınız.

   Jimnastik, kişinin fiziksel yapısını kuvvetlendirmek ve geliştirmek için yapılan düzenli hareketler topluluğudur. Beden sağlığını korumak ve daha iyi hale getirmek için yapılan hareketleri kapsayan Jimnastik, erkek ve kadınlarda farklı şekillerde uygulanabilir. Erkeklerde, yer alıştırmaları, barparalel, barfiks, halka ve kulplu beygir; kadınlarda yer alıştırmaları, türdeş olmayan çubuklar, barfiks, denge kalası alıştırmalarını içerir. 

    Günümüzde ritmik jimnastik türü oldukça ilgi gören Jimnastik, bale ve jimnastik hareketlerini bir arada yapılması ile estetiği ve zarafeti ön plana çıkarıyor. Müzik eşliğinde yapılan bir spor olarak adlandırılan bu dalda atlama, sıçrama, denge, tek ayaküstünde dönüşler, esneme hareketleri, zıplama, salınım, daireler ve dönüşler öğretilir. 

    Farklı bir spor ve dans kültürü olarak karşımıza çıkan jimnastik özellikle kadınların ve çocukların ilgisini çekiyor; özel gösterilerde ve organizasyonlarda karşımıza çıkıyor.

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

      Jimnastik eğitimi kişinin jimnastiğe başladığı yaşa, beden yapısına, jimnastiğe ayırdığı süreye ve eğitmen becerisine göre değişiklik gösterir. Jimnastik temelleri atıldığında üzerine sürekli uygulama gerektiren bir yapıdır. Yaklaşık 1 – 4 aylık bir süreçte jimnastik yapabilirsiniz. Yarışmalara katılacak ve profesyonel düzeyde Jimnastik ile uğraşacak olanlar ise yıllarını bu eğitime vermeliler.

Kayıt için Hemen arayın  0 555 168 2 168