0555 168 2 168

murat@starspordans.com

Zumba

Adana Zumba Kursu - Adana  Zumba Salonu - Adanadaki Zumba  Salonları - Adana Kadınlara Özel  Spor Salonları 

 Memnuniyet garantili  hizmet veriyoruz. Salonumuz hafta içi sabah 09:00 - 21:00 arası açıktır.  Hergün, her saat başı antrenman yapılmaktadır. Herşey dahil ücretimiz 150 TL, 3 aylık 390 TL dir. Bunun dışında hiçbir ücret alınmamaktadır. Üyelerimiz hergün istedikleri saatte gelip programlara katılabilirler. Salonumuzda ses sistemi, bilgisayar sistemi, televizyon, klima, kilitli elbise dolapları ve her türlü spor aletlerleri bulunmaktadır. Profesyonel sağlıkçımız, diyetisyenimiz, yüksek gıda mühendisimiz üyelerimize her an hizmet vermektedir. Üyelerimizin rahatı için her türlü konfor düşünülmüştür. 

Zumba 1990 yıllarında dansçı ve koreograf  Alberto "Beto" Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkmıştır.

Zumba Nedir?

Zumba, latin esintili dans ve fitness programıdır ve dünyada ve ülkemizde de oldukça popülerdir. Aynı zamanda Kolombiyalılar arasında sıkça kullanılan "rumba" ve "part" anlamına da gelmektedir. 2001 yıllarında Shakira, Jennifer Lopez, Rihanna gibi ünlüler ile ABD'ye yayılmıştır. Oradan da Avrupa ve Latin Amerika ile devam etmiştir.

Koreografide salsa, mambo, merenge gibi dans figürleri ile "squat", "lunge" egzersizleri de uygulanır.

Zumba egzersizleri esnasında müzik hızlı ve yavaş ritimli olarak değişir. Zumba derslerine katılırken daha önceden dans bilginizin olmasına gerek bulunmamaktadır.

Zumba dersleri içeriği nasıldır?

Zumba dersleri ısınma ile başlayıp Latin müziklerine uygun aerobik hareketler ile devam etmektedir. Dersler oldukça yoğun ve dinamik geçmektedir.

Zumbanın Yararları Nelerdir?

Stresinizi azaltır: Oldukça canlı dans hareketleri ve müzik ile birlikte moralinizi yükseltir ve tüm endişe ve stresinizden uzaklaşmış olursunuz.

Kilo vermenizi sağlar: Oldukça ciddi kalori harcaması sağlar. Ortalama 600 ile 1000 kalori yakabilirsiniz.

Kaslarınızı güçlendirir.

Kardiyovasküler sisteminizi güçlendirir.

Terletir.

Eğlencelidir.

Her yaş için uygundur.

Kendinize güveniniz artar: Kendinizde olan değişim ile beraber eğlenceli bir ruh hali güveninizin de artmasına sebep olur.

Yeni arkadaşlıklar kurmanızı sağlar: Düzenli olarak devam ettikçe grup arkadaşlıkları kurar ve arkadaşlığınızın sürekliliğini sağlayabilirsiniz.

Depresyon etkilerinizi minimuma indirmiş olursunuz: Sosyalleşmenin yanı sıra vücudunuzda yaşayacağınız olumlu değişikler sayesinde depresyon hissinizin azalmasına sebep olursunuz.

Dünyanın bir numaralı dans-fitness çılgınlığı ZUMBA, ateşli Latin müziklerini egzotik dans ritimleri ve dinamik egzersiz hareketleri ile birleştirerek fit ve zinde bir görünüm sağlıyor. Vücut çalıştırmayı partiye dönüştüren ZUMBA ile kalori yakmak ve kasları esnetmek hem çok kolay hem de çok eğlenceli.
Zumba yapmak son yılların en gözde aktivitesi oldu. Hem dans hem spor olarak adlandırılan zumba form kazandıran ve klasik egzersiz hareketlerini bir kenara bırakan figürleri ile dans etmeyi eğlenerek öğrenmeyi sağlıyor. Zumbanın yararları ise saymakla bitmiyor.

Zumba kursu ile günlük hayatın stresinden eğlenceli bir şekilde uzaklaşırken aynı zamanda kendinizi daha mutlu hissedebilrisiniz. Katı kuralları olmayan, tamamen dans ederken keyif almanıza odaklanan Zumba’yı 1 – 2 aylık zumba kursları ile sorunsuzca öğrenebilirsiniz. Zumbanın faydaları ve hayatınıza kattıklarını ise kısa sürede gözlemleyebilirsiniz.

Rahat kıyafetler, spor ayakkabılarla sanki spor yapıyormuş hissi uyandıracak olan Zumba sayesinde doğaçlama olarak dans edebilirsiniz. Zumba kursları sayesinde daha diri ve fit vücudunuzla kendinize güveninizi artıracak, eğlenceli ve sosyal bireyler olacaksınız. Ayrıca zumbanın hayatınıza katacağı 10 fayda, zumbanın yararları :

Formda kalacak ve kilo vereceksiniz.

Zumba dansına herkes kilo vermek için başlıyor desek yalan olmaz. Çünkü zumba egzersiz hareketleri ve dansı harmanlamaktadır. Düzenli olarak zumba yaptığınızda fiziksel olarak dinç görünebilir, form tutabilir, fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve yaşamınızı daha sağlıklı geçirebilirsiniz. Zumbanın avantajları arasında kilo vermenizi hızlandırması en cazip olanlardandır.

Duruş bozukluklarınızı düzeltirsiniz.

Zumbanın yararları arasında fiziksel sağlığınıza olan katkısı yadsınamaz. Zumba fiziksel bir aktivite olduğu için duruş bozukluklarınızı da zamanla giderecektir. Esneme ve germe hareketleri, zıpmala ve jimnastik egzersizleri ile ideal duruşa zumba sayesinde kavuşabilirsiniz.

Dinamik ve enerjik hissedersiniz.

Zumba dansına başlayıp da genç ve dinamik hissetmeyen yoktur herhalde. Zumba ile siz de dinamikleştiğinizi, kıpır kıpır olduğunuzu fark edeceksiniz. Zumbanın faydaları yaşam şeklinizi değiştirecek.

Stresten uzaklaşırsınız.

Zumbanın eğlenceli dünyasına adım attığınız andan itibaren bütün sıkıntılarınızı ve stresinizi unutacaksınız. İş ve okul stresinizi geride bırakarak sadece dans etmeye odaklanacaksınız. Zumbanın avantajları arasında özellikle çalışan kadınların ilgisini bu madde çekecek.

Sosyal yaşamınıza katkı sağlayacak.

Zumba dersleri ile daha sosyal olacak, yeni arkadaşlıklar kuracaksınız. Dans severlerle birlikte keyifli aktivitelere katılacaksınız, dans gecelerinde doyasıya eğleneceksiniz. Zumbanın yararları arasındaki sosyalleşme, özellikle arkadaşlık kurmakta zorlananların işine yarayacak.

Beden gelişimini destekleyecek.

Zumbanın faydaları çocuklar için de var elbette. Özellikle çocuklar için uygun bir dans olan zumba, esneklik, kuvvet, koordinasyon, denge ve çeviklik gibi faydaları ile çocuklarınızın gelişimine de katkı sağlayacak. Bedenlerinin farkında olan ve yaşıtlarına göre daha dinç bir vücuda sahip çocuklar yetiştirecek.

Hastalık riskini azaltır.

Zumba vücudunuza direnç kazandırdığı için hastalıklara yakalanma riskinizi de azaltır. İlerleyen yaşlarda şeker, kalp rahatsızlıklarının görülme olasılığını düşürür ve size sağlıklı bir hayat vaat eder. Zumbanın yararları hastalık seyrine de etki eder.

Diğer dans branşlarını destekler.

Zumba; modern dans, jive, rock’n roll, hip hop, break dance gibi vücut esnekliğine ve kuvvetine bağlı dansları destekler. Bir nevi spor olarak kabul edilen Zumba sayesinde diğer dansları kolaylıkla yapabilirsiniz. Zumbanın avantajları olarak diğer danslara olan katkısını da gösterebiliriz.

Zihinsel gelişime katkı sağlar.

Zumba dansı özellikle çocuklar için yararlıdır. Takım çalışmasını öğrenme, yardımlaşma, iş birliği yapma ve kurallara saygı gösterme, grup kararları alabilme gibi becerileri geliştirir.

Özgüveninizi artırır.

Ekip çalışması, girişkenlik, direnç gibi özelliklerinizi artıran zumba sayesinde kendinize olan güveniniz de artacak. Her ortamda duruşunuz ile fark edileceksiniz. Zumbanın yararları sayesinde kendinizi geliştireceksiniz.

Zumbanın yararları saymakla bitmez. Siz de zumbanın avantajlarını yaşamak, zumba ile hayata daha keyifli bakmak için elinizi çabuk tutun ve kurslardaki yerinizi ayırtın. Sizi mutlu edecek bir dansı hemen öğrenin.

Kayıt İçin Hemen arayın  0 555 168 2 168